Menü
Keresés

Az ágazatközi Szövetség stuttgarti alakuló ülésén aláhúzta: "Az Európai Unió éghajlati célkitűzései megvalósíthatók. Ipari ágazatainak nem blokkolják, hanem inkább elősegítik az elmozdulást a szén-dioxid-semleges gazdaság irányába. Hosszú távon minden iparág számára növekedési lehetőségeket látunk. Amennyiben sikeresen tudjuk kezelni ezt a történelmi átalakulást, ennek eredményei a fenntartható fejlődés és az új, jövőbiztos munkahelyek lesznek. Mi minden erőfeszítést támogatni fogunk a társadalmi konszenzus elérése érdekében a fenntartható fejlődés növelése érdekében. " A megalakulással a Szövetsége közös cselekvést hirdetett meg, amely egyesíti a vállalati stratégiákat, az iparágakat és a társadalmakat a szén-dioxid-semleges Európa felé vezető úton.

A Szövetség minden tagja hiszi, hogy kezelhetők az Európai Bizottság új klímavédelmi céljai, amelyek 2030-ig a kibocsátások 55% -os csökkentést irányozzák elő. Ipari oldalon a Szövetség tagjai már kötelezettséget vállaltak arra, hogy e célok elérésének elősegítése érdekében az elkövetkező években több mint 100 milliárd eurót fektetnek be a saját megfelelő dekarbonizációs terveik megvalósításába. Már minden tag meghatározta saját stratégiáját a dekarbonizáció kezelésére, azáltal, hogy a vonatkozó értékláncokban csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást, és fenntartható termékeket és szolgáltatásokat kínál az ügyfeleknek. A megfelelő CO2 csökkentési célok elérése érdekében a Szövetség minden tagja és ágazata függ más tagoktól és ágazatoktól, ami különösen aláhúzza az ágazatközi tevékenységek szükségességét.

Az épületek és a városi környezet szempontjából a nulla kibocsátású irodák és a fenntartható zöld várostervezés áll a középpontban. Az új üzleti modellek terén a hangsúly a szén-dioxid-nyomon tervek nyomon követésén lesz, melyet digitális technológiáival valósítanak meg az ellátási láncban. A fenntartható finanszírozás területe szintén új lehetőségeket kínál. A tagok abban is egyetértenek, hogy az átalakulásnak a nettó nulla széndioxid-kibocsátású jövő felé széles közmegegyezésen kell alapulnia. Az Ügyvezetők Szövetsége hajlandó hozzájárulni ehhez a konszenzushoz, és társadalmi szerződést kötni a párbeszéd fokozásával a magánszektor részvényesei, az állami szektor és a civil társadalom képviselői között. Ezzel egy időben a Szövetség tagjai arra hívják fel a politikai vezetőket, hogy biztosítsák a szükséges politikai támogatást és ösztönzőket. Az alakuló ülésen a a párbeszéd megkezdődött Frans Timmermans-nal, az Európai Bizottság ügyvezető alelnökével.

Az Ügyvezetők Szövetsége meg van győződve arról, hogy az ambiciózus dekarbonizáció és az ágazatok közötti együttműködés határozott és az ágazatokon átnyúló politikai kereteket igényel. Ilyenek például a szén-dioxid árképzésének minimális legalacsonyabb ár melletti megvalósítása az EU kibocsátás-kereskedelmi rendszerében, az energia szektor adózási rendszerének reformja, az erős keresletet megteremtése a fenntartható, innovatív és digitális megoldások iránt, többek között megújítási rendszerek, közbeszerzések és beruházások felhasználásával.

Az Ügyvezetők Szövetsége a kulcsfontosságú ipari ágazatokat képviseli: ABB, AkzoNobel, Eon, Enel, Iberdrola, A.P. Møller Maersk, Philips, SAP, Scania, Schneider Electric, Siemens és Volkswagen. A 2020 júniusában az Európai Bizottsághoz intézett első, közös levelet követően az első személyes találkozó aláhúzta elkötelezettségüket, hogy gyorsan cselekedjenek és elismerjék, tudatosítsák a szükséges átalakítások sürgősségégét a jövőbeli versenyképesség érdekében.