A Volkswagen AG és a Suzuki Motor Corporation közös megállapodásra jutott a hosszú távú együttműködésről, a keretmegállapodást mindkét fél képviselője aláírta.. A társulás fontos lépést jelent a jövőre nézve mind a Volkswagennek, mind pedig a Suzukinak, különösen globális jelenlétük, és a termék-kínálat terén. A termékportfóliót, globális értékesítést és a gyártási kapacitást illetően a Volkswagen és a Suzuki tökéletesen kiegészítik egymást. A vállalatok együttesen tervezik kielégíteni a környezetbarát gépjárművek iránt világszerte egyre növekvő igényt . A Volkswagen és a Suzuki vezetése megállapodott abban, hogy egymást kiegészítő erősségeiket tökéletes összhangba hozzák, hogy jobban kihasználhassák előnyeiket, illetve megfelelhessenek a globális piac teremtette kihívásoknak.
Az autóiparban ahol a globalizáció és termékkínálat egyidejűleg fejlődik, mindkét vállalat együttműködő kapcsolatot alakít ki a másikkal, amellett, hogy tiszteletben tartják a másik függetlenségét. Mindkét fél az együttműködés megvalósítására összpontosít a gyorsan fejlődő piacokon, valamint az innovatív és környezetbarát kisautók fejlesztésében és gyártásában.
A kapcsolat zökkenőmentes fejlődésének támogatásaként a Volkswagen megvásárolja a Suzuki kibocsátott részvényeinek 19,9 százalékát. A tranzakció lezárásához az illetékes hatóságok jóváhagyása szükséges, és várhatóan 2010 januárjában történik meg. A Suzuki a Volkswagentől kapott összeg felét Volkswagen részvények vásárlására szánja, tehát mindkét vállalat hosszú távú kapcsolatot alakít ki, mely a nehezebb időszakokban segítik sikeres stratégiák megvalósítását.
A kisautók, valamint a jobb üzemanyag-fogyasztású és kisebb széndioxid kibocsátású technológiák iránti megnövekedett igény miatt, a Volkswagen és a Suzuki impozáns ajánlatot tesz vevőinek, akik első autójukat vásárolják a fejődő piacon, és azoknak, akik a fejlett piacokon alacsonyabb CO2 kibocsátásra törekszenek.

